כיתה חכמה

בתי הספר שרוצים להתאים את עצמכם לעידן הטכנולוגי, מתקינים מערכות כיתה חכמה כבר מספר שנים.

כיתה חכמה מאפשרת פתרון חכם ויעיל לחיסכון בצריכת האנרגיה, יחד עם בקרה על התאורה מיזוג האוויר, ואף מערכת האודיו והוידיאו , לפי צרכי בית הספר.

המערכת מאפשרת שליטה ובקרה מרחוק והגדרת תרחישים ליישום אוטומטי.

יתרונות מערכת הכיתה החכמה

מערכת כיתה חכמה מייתרת את השימוש בשלט המזגן בכיתה, משום שהיא מכוונת את מערכת מיזוג האוויר באופן אוטומטי, ואף מכבה את המזגן בסוף יום הלימודים, או על פי דרישות ההנהלה.

 

הגלאי של המערכת המתקדמת יודע לזהות כניסה של תלמידים לכיתה ולהפעיל בהתאם את האורות והמזגן על פי פרמטרים מוגדרים מראש.

 

בנוסף, הגלאים גם יכולים לזהות רמת אור גבוהה מספיק הנכנסת מהחלונות (על פי הדרישות של משרד החינוך) ולכבות בהתאם את האורות. בסוף יום הלימודים, או כאשר הגלאי מזהה שאין תלמידים בכיתה, המערכת יכולה לכבות באופן אוטומטי את האורות והמזגן. באופן זה, מערכת כיתה חכמה מבצעת בקרה, ניטור וחיסכון רב בצריכת האנרגיה של בית הספר.

 

באשר למהלך השיעור, מערכת כיתה חכמה יכולה לשלוט במערכת השמע, המקרן, מסך הגלילה והתאורה, ואף לחבר בין כל המערכות לתרחיש אחד, 'תרחיש מצגת', אשר מפעיל את המקרן, גולל את המסך ומכבה את האורות מעל המסך. בתום ההקרנה של המצגת, המצב חוזר לקדמותו ללא מעורבות יד אדם.

 

מערכת כיתה חכמה גם עוזרת לשפר את הבטיחות והמשמעת בבית הספר, משום שניתן לחבר אותה למצלמות הבטיחות, מה שעוזר להתראה ומניעה של ונדליזם, גניבת ציוד וכו'.

ניתן לשלוט באופן פרטני לכל כיתה או בהגדרה קבוצתית בכל מערכות החשמל בכיתות. ההפעלה של המערכת מבוצעת באופן ידידותי למשתמש, וההתקנה קלה ומבוצעת על בסיס תשתית החשמל הקיימת.

לכן, כאשר באים לשפץ בית ספר או להקים מבנה חדש בבית ספר, מומלץ להתקין מערכת כיתה חכמה, שתייעל את החיסכון בחשמל, תשפר את איכות הלימודים, ותשדרג את תדמית בית הספר מול ההורים והתלמידים.